Два конкурса с еднакви критерии!
Във връзка с възникнали към екипа на читалището въпроси, свързани с обявените конкурси за Трети март, е редно да бъде внесена яснота по темата.
Конкурсът "Аз съм българче" се организира за пети път от НЧ "Паисий Хилендарски - 1928" - град Бургас и се провежда на национално ниво.
Екипът на читалището в град Бургас информира всички читалища в България за тази инициатива, като изпраща писмо с описание на условията за участие в конкурса.
На 20 януари 2025 година /датата е видна от входящия номер на писмото в единия прикачен файл в тази публикация/ НЧ "Развитие - 1898 г. - с. Медковец" също получи обявата за Петия национален конкурс "Аз съм българче" и реши да запази правото на авторство на колегите от Бургас и да не обявява подобно състезание, а да се включи във вече заявеното чрез свои участници.
Няколко дни по-късно /на 27 януари 2025 година/ се появи съобщение за конкурс "Аз съм българче", организиран от друга институция, но по същите правила и критерии. Възможно е и текстовете в двете обяви да са създадени от един и същи човек, което вероятно означава добро сътрудничество между различни институции, и то от различни области на България.
Този факт е внесъл малко объркване сред родители на деца, желаещи да се включат в конкурса, защото единствената разлика, която са установили в регламентите, посочени в двата текста, е крайният срок за изпращане на видеоклиповете и посочената електронна поща.
Затова публикуваме двете обяви успоредно една до друга, за да може всеки, който прояви интерес, да има по-добра възможност за преценка къде да се включи.
Ако ентусиастите се водят от олимпийския принцип, според който е важно участието, то обявяването на двата идентични конкурса е прекрасна възможност да се включат и в двете надпревари.
Желаем успех на всички участници!







